PDKS – PERSONEL DEVAM KONTROL SİSTEMLERİ

Personel devam kontrol sistemleri, işletmelerde personelleri kontrol etmek amacıyla kullanılmaktadır. Günümüzde neredeyse hemen hemen her işletmede ve sektörde pdks kullanılmaktadır.

Pdks; yüz tanıma cihazları, parmak izi okuyucu ve kartlı geçiş kontrol terminallerinden oluşan sistemlerdir. Bu sistemler personel devam kontrol programı ile birlikte kullanılarak personel takibi yapılmaktadır. Personel takip yazılımı ile pdks cihazları kullanarak personel takibi yapmak, el ile yapılan takibe oranla çok daha basittir. Ayrıca el ile yapılan takip ve hesaplamalar esnasında oluşabilecek hatalar, programla hesaplandığı için asla oluşmayacaktır.

Personellerin geliş ve gidiş saatlerini hesaplamak bir yana, ay sonları maaşlarını vardiyalarına ve mesailerine göre hesaplamak için çok fazla zaman ve yüksek performans harcamanız gereklidir. Olası bir hatada personellere hak ettiğinden fazla ya da hak ettiğinden çok daha az bir miktarda maaş ödemesi yapabilirsiniz. Bu gibi sorunların ortadan kalkması için pdks cihazları ile personel takip programını otomatik olarak kullanabilirsiniz.

Program sayesinde sadece ay sonları maaş hesaplamalarını otomatik olarak personellerin geliş ve gidişlerine göre yapmakla kalmayacak ve izin, avans, devamsızlık, vardiya vb. hesaplamalarını da basitçe yapabileceksiniz.

Parmak izi cihazlar ile turnikelere, kapılara ve bariyerlere de tetik verebilmeniz mümkündür. Ancak kapılara tetik verebilmek için parmak izli cihazlar ile birlikte aynı zamanda kilit sistemleri de kullanmak gereklidir. Bu kilit sistemleri elektrikli, elektronik ve manyetik kilitler olabilmektedir.

Personel mesai bilgilerini takip etmeniz için aynı mekanda bulunmanıza gerek yok. Çoklu şubelerden oluşan iş yeriniz varsa tek şubeden tüm personelleri takip edebilirsiniz. Puantaj bilgisi oluşturabilirsiniz.

PARMAK İZİ TANIMA

Parmak izi okuma cihazı istenilen yere monte edilir. Personel iş girişinde ve çıkışlarında parmak izini okutturur. Personel giriş ve çıkışlarını anlık, günlük ve istediğiniz zaman aralığına göre rapor alabilirsiniz. Rapor almak için aynı mekanda bulunmanıza gerek yok. İnternet üzerinden cihazlar üzerindeki bilgileri okuyabilirsiniz. 

YÜZ TANIMA

Yüz tanıma cihazı istenilen yere monte edilir. Personel iş girişinde ve çıkışlarında yüz tanıma cihazına bakması ve onay alması yeterlidir. Personel giriş ve çıkışlarını anlık, günlük ve istediğiniz zaman aralığına göre rapor alabilirsiniz. Rapor almak için aynı mekanda bulunmanıza gerek yok. İnternet üzerinden cihazlar üzerindeki bilgileri okuyabilirsiniz.