CAFE ADİSYON / RESTAUTRANT YAZILIMI

RESTAURANT ADİSYON PROGRAMI

 • Reçeteli Üretim Modülü

 • Paket Sipariş

 • El Terminali ile Sipariş Takibi

 • Dokunmatik Ekranlarla Sipariş

 • İnternetten Mutfağa Sipariş

 • Kasa ve Gider Takibi

 • Müşteri Kayıt Takibi

 • Kurye Takibi

 • Müşteri Bilgi Ekranı

Garson takibi Dara Restaurant Otomasyonu işletmenizin işleyişini daha verimli kullanmanız için tasarlanmıştır.

Sipariş ve Adisyon sisteminizin hızlanması, garsonlarınızın daha verimli çalışması, dolayısıyla da müşterilerinize daha hızlı hizmet verebilmenizi sağlar. Sistemde, müşterilerin siparişleri merkezi bir terminal veya dokunmatik ekranlı el bilgisayarı ile toplanır. Alınan siparişler anında ana bilgisayar sistemine aktarılır. Ana bilgisayar sisteminde yiyecek, içecek veya tanımlanmış departmanların ilgili yazıcılardan otomatik olarak yazdırır. Restoranınızın buluna menülerdeki yemeklerin resimlerini de sisteminize ekleyebilirsiniz.
Paket siparişlerinizi de takip altına alabilirsiniz. Böylece bekleyen veya gönderilmiş olan paketlerinizi, kurye tahsilat takibi ile kontrol altında tutabilirsiniz.

RESTAURANT ADİSYON PROGRAMININ FAYDALARI

 • Sisteminizin kasaya bağımlılığını ortadan kaldırır.

 • Siz olmasanız da sistem sizin yerinize işlerinizi kontrol eder. Bütün giriş çıkışların kayıt altında olmasını sağlar.

 • Kaçakların minimize edilmesini ve kontrol altına alınmasını sağlar.

 • Stok ve kaynak planlaması yapmanızı sağlayarak gereksiz giderlerin oluşmasını engeller.

 • Personel tasarrufu sağlar. İşyerindeki karmaşayı ortadan kaldırır.

 • Müşterilerinizin işletmenize karşı güvenini arttırır.

 

Sipariş – Mutfak Uyumunun Sağlanması: Garson ile mutfak görevlileri arasındaki yanlış anlamadan kaynaklanan sorunları ortadan kaldırır. (Her sipariş için tek tek acılı, az pişmiş, iyi kızarmış vs gibi seçenekleri sisteme girebilirsiniz.)

Garson – Mutfak Uyumunun Sağlanması: Siparişlerin mutfağa daha hızlı iletilmesini ve bu sayede siparişlerin daha hızlı hazırlanmasını sağlar. Fatura Kargaşasının Engellenmesi Faturalarınız sistem tarafından otomatik olarak hesaplanır ve kesilir.

Online Görüntüleme Sistemi: İşletmeniz hakkındaki bilgilere, istediğiniz zaman istediğiniz yerde internet üzerinden erişebilmenizi ve işletmenizi kolaylıkla denetleyebilmenizi sağlar Şubesi olan işletmeler için, tüm şubelere ait bilgilere tek noktadan ulaşabilme ve bu bilgileri denetleyebilme imkanı sağlar. Sistem içerisindeki performans ve analiz raporları sayesinde ,işletmeniz hakkında yerinde kararlar almanızda yardımcı olur. Bütün işlemlerin kolay ve pratik şekilde takip edilebilmesini sağlar. Kat planlarınızı ve masalarınızın düzenini, dokunmatik ekranlara yerleşim planınıza göre yerleştirebilirsiniz. İsterseniz de portatif yazıcılar kullanarak hesabı ,müşterinin yanında kesebilirsiniz.

Kat-Masa Satış Tutarları: Bahçeli veya katlı işletmelerde, her bölümün ve her masanın günlük, haftalık, aylık veya istenilen tarihler arasındaki satış raporlarını alabilir ve bu bölümlerin performanslarını karşılaştırabilirsiniz. Kasanızdaki Nakit, Dolar, Euro, Kredi Kartı, Yemek Çeki tahsilatlarınızı ayrı ayrı takip edebilirsiniz. Stok girişlerinizi yapabilir ( Fatura veya İrsaliye ile ) ve stok seviyelerinizi kontrol edebilirsiniz. Çalışan personelinizin işlemlerini ( Maaş, Avans, Prim Hesabı, Kurye Takipleri ) takibini yapabilirsiniz ve personelinizin performans analizlerini alabilirsiniz.

Restaurant Adisyon Programının (Otomasyonunun)

Özellikleri:

Müşterilerinizin siparişleri, hızlı ve hatasız olarak sisteme alınır.
Hazır olan siparişler hızlı ve hatasız olarak dağıtılır
Yapılan satışlar, otomatik olarak stok yazılımına aktarılır ve stoklardan otomatik olarak düşer.
Yapılan satışlar müşteri hesaplarına otomatik olarak aktarılır.
Dokunmatik ekran ile kolay kullanıma sahiptir.
El terminalleri ile uyumlu çalışır.
El terminali web modülü sayesinde sorunsuz çoklu kullanım sağlar.
İnternet üzerinden sipariş alabilirsiniz.
Müşterilerinize, siparişlerini kendilerinin girme imkanını sağlayabilirsiniz.
Stoklarınızı, gramajlarına kadar kontrol altında tutabilirsiniz.
Dara Restaurant Sistemi, temel alt-yapısı ve gelişmiş raporlama özellikleri ile de işletmelere temel avantajlar sunmaktadır.

Bu avantajlardan bazıları:

Kolay Kullanım Rahatlığı
Dara Restaurant Programını dilerseniz servis elemanınız, dilerseniz de kasiyeriniz rahatlıkla kullanabilir. Dokunmatik ekran kullanım opsiyonu ve programın görsel mekanizması sayesinde, kolay kullanıma sahip olan Dara Restaurant Programına personeliniz kısa zamanda adapte olacaktır.
Restaurant Programında Masa Birleştirme:
Restaurant Programı ile masa değiştirme, garson değiştirme gibi işlemlerinizi bir kaç tuşa basarak kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca menü ve fiyat değişiklikleri gibi işlemler de problem olmaktan çıkacaktır. Bir ürünü, farklı fiyatlardan satma imkânının yanı sıra , fiyat değişikliklerini , birkaç veri girdisini de (%artış oranı, sabit artış, yuvarlama tutarı gibi işlemleri de) bir dakikadan az sürede otomatik olarak yapabilirsiniz.

Ayrıca herhangi bir ürünün iptal edilmesi durumunda , iptal edilen ürün tüm detay ve açıklamaları ile sistem tarafından tutulur.

Adisyon Takibi : İşletmenizdeki tüm adisyon işlemlerini Dara Restaurant Programı ile yapabilirsiniz.
Masa Adisyonu : Masa adisyonları, garson numarası ve kişi sayısı girilerek tutulur.
Paket Adisyonu : Paket adisyonları , müşterinin telefon numarası alınarak açılır. Müşterinin adı, soyadı ve adresi bir kereye mahsus sisteme alınır. Daha sonra sisteme kayıtlı olan müşteri aradığında , sadece telefon numarasını alarak müşterinin isim ve adres bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Müşteri Adisyonu: Müşteri adisyonları, daha çok kulüp türü işletmelerde kullanılır. Müşteri bir masaya bağımlı kalmadan işletme içinde dilediği şekilde harcama yapabilir. İstenirse müşteriye ait limitli kart veya tanıtım kartı çıkararak çalışmak da mümkündür.

Hesap: Hesap kapama işlemi hesabın durumuna göre nakit, kredi kartı, cari hesap veya istenilen döviz cinsi ile yapılabilir. Bu işlemler ile ilgili raporlar ise anında Restaurant programına alınır. Böylece kredi kartları (ve yemek çekleri) veya döviz dökümü gibi işlemler artık sorun olmaktan çıkacaktır. Cari hesap müşterileriniz ise ; tüm yanlış anlaşılmalara son verecek şekilde tüketimleri ile birlikte takip altına alınacaktır.

Fatura:  Adisyona veya herhangi bir hizmete yasal fatura kesebilirsiniz. Daha önceden işlemi girilen müşterinin fatura bilgileri sayesinde ,fatura kesme işlemini birkaç saniyede gerçekleştirebilirsiniz.

Günlük Satış Listeleri: İşletmeniz ile ilgili tüm ayrıntıları Dara Restaurant Programında görebilirsiniz. (Örneğin içeri siparişleri, dışarı paketler, günlük satış, masa doluluk oranı, ödemeler dengesi, garson performansı v.b. )

Raporlar: İşletmeniz ile ilgili geçmişe dönük tüm listeleri karşılaştırma yolu ile program da görebilirsiniz. 100′ den fazla rapor ve grafik çıktısı ile işletmenizin üzerinde tam bir kontrol sağlamış olursunuz. (Örn. Adisyonlar-Ürün satış-Garson Raporu-Ciro Raporları.)

Programdaki kullanıcı yetkilendirme sistemi sayesinde; her personel için yapabileceği işleri ayrı ayrı belirleyebilirsiniz. İsterseniz de personelinize manyetik kartlar vererek, personel yetkilendirmelerini daha güvenli hale getirebilirsiniz.

Oto Stok: İşletmenizdeki ürünlerin içindeki malzemeler tanımlanarak oluşturulan reçeteler sayesinde , satılan ürünlerdeki kullanılan malzemeler de otomatik olarak stoklarınızdan düşer. Ayrıca ürün içinde mamul , yarı mamul reçeteleri de mevcuttur. Bu sayede ürün reçetelerini hazırlamak çok daha kolay olmaktadır. Ayrıca bir malzemenin hangi ürünlerde kullanıldığını görmek de sadece bir kaç saniyenizi alacaktır.

Maliyet Hesapları: İşletmedeki bütün ürünler için maliyet hesaplama işlemi çeşitli kriterler göz önüne alınarak yapılır. Bu kriterler son giriş fiyatı, ağırlıklı ortalama veya manuel giriş olabilmektedir. Maliyet raporları sayesinde bir ürünün maliyetini bulabilir ve yüzde cinsinden malzeme maliyet tutarını de alabilirsiniz. Bu sayede hangi üründen daha çok kâr ettiğinizi görebilir ve hesaplama hatalarına da anında müdahale edebilirsiniz. Bu modülde maliyet üzerinden satış fiyatı hesaplayabilmektesiniz.

Kârlılık Analizleri: Kâr oranınızı günbe gün takip ederek yönetim ile ilgili kararlarınızı doğru ve yerinde verebileceksiniz. Herhangi bir ürün satışından elde ettiğiniz kârı programdan anında görebilirsiniz. Dilediğiniz zamanda raporlarınızı, istediğiniz tarih aralığına göre de alabilirsiniz.

Raporlar: İşletmeniz ile ilgili bütün stok, maliyet ve kâr raporlarını anında görebilirsiniz. Malzeme hareket listesi sayesinde ,bir malzemenin geçirdiği bütün işlemleri sırası ile görebilirsiniz. Belirlenen kritik stok seviyeleri ile malzeme stokunuzdaki ihtiyacı veya fazlalığı görebilir ona göre tedbirlerinizi alabilirsiniz. Ve bunun gibi onlarca rapor seçeneği sunan Dara Restaurant Programını kullanarak işletmenizi detaylı olarak kontrol edebilirsiniz.